המטרה: להיות מורים מובילים במערכת החינוך

תואר שני בחינוך
מעוניינים להשפיע על העולם של המחר?, להתמחות בתחום הוראה מסוים?, לרכוש מקצוע מבוקש במערכת בתי הספר העל יסודיים? לקחת חלק משמעותי בחינוך ילדים? הגיע הזמן שתחשבו על תואר שני בהוראה!
תואר שני בהוראה הוא לא רק בחירת מקצוע לחיים, אלא דרך חיים שמאפשרת השפעה ישירה על הישגיהם וערכיהם של דור המחר. המכללה האקדמית אחוה מציעה מסלול ייחודי לאקדמאים היכולים בתוך שנתיים לעבור הסבה, לצאת עם תואר שני בהוראה, להשתלב במערכת החינוך העל יסודית ולהפוך למורה משפיע בישראל. 
קבלו את הסיבות החשובות ביותר שיענו לכם על השאלה - למה כדאי לכם ללמוד תואר שני בחינוך?
קידום דור העתיד - לימודי חינוך בכלל ובחירה בתואר שני בפרט נובעת בראש ובראשונה מתפיסה אידיאולוגית, ייעוד ושליחות התורמים לעיצוב, טיפוח ופיתוח דור העתיד. לא בכדי מצהירים כי מורה טוב הוא מורה לחיים. המורה הוא שמעניק לתלמידיו ידע, כלים וערכים. הבחירה בתחום החינוך וההוראה משפיעה במיוחד בתארים מתקדמים על מהותה של מערכת החינוך ותורמת ליעילותה ושיפורה. כל זאת, תוך הכרה לעומק ויישום של תורות וגישות ארגוניות, חינוכיות, טכנולוגיות עכשוויות ושיטות מחקר, וכן לימוד בשיטות הוראה שונות המהוות מצע חשוב מאין כמוהו לחינוך והקניית ערכים לדור הצעיר, בעיקר לאור השינוי מעולם אנלוגי לדיגיטלי.
קידום אישי - תואר שני בהוראה נותן הזדמנות למימוש עצמי, מרחיב את השכלתו של הסטודנט, המורה לעתיד, בתיאוריות המובילות בתחום, מעשיר את ארגז הכלים המקצועי שלו, מטפח את הידע הפדגוגי והחינוכי ומפתח מיומנויות הנדרשים בימינו להתפתחות המקצועית של המורה בדרך להיות מומחה בתחומו.
קידום מקצועי - כמו בכל מקצוע, ובעיקר בהוראה, יש ללמוד ולהתפתח כל הזמן. גישות הוראה חדשות ושינוי בתפיסות העבר מחייבים ריענון והתמקצעות. לימודי חינוך בתואר שני מציעים תחום התמחות (פרופסיה) בהתאם לרפורמות שמבצע משרד החינוך. ההתמחות נותנת לגיטימציה ופיתוח מקצועי העוזרים לא רק להישאר רלוונטיים בשוק העבודה ולפתוח אפשרות למעבר לתפקידים בכירים, אלא בעיקר להיות עם "יד על הדופק" בעולם החינוך המשתנה ללא הרף.
קידום אקדמי - לימודי תואר שני מטרתם להצמיח ולטפח מומחים שיתנו מענה רחב לשלל האתגרים הקיימים במערכת החינוך.
במכללה האקדמית אחוה לקחו את התמחות המורה והתפתחותו האישית צעד אחד קדימה, ונבנה מסלול המותאם למאה ה-21, וכל זאת בשנתיים בלבד - M.Teach מוסמך בהוראה. 
 
מדובר בתכנית לימודים ייחודית, המיועדת לבעלי השכלה אקדמית דיסציפלינרית (B.A. או B.Sc.) בתחומים: לשון, ספרות, היסטוריה ומדעי הטבע, המעוניינים להצטרף למערכת החינוך העל יסודית. מרב הזמן בתוכנית מוקדש לטיפוח הידע החינוכי והפדגוגי ולפיתוח מיומנויות וכישורים הנדרשים בימינו להתפתחות המקצועית בהוראה משמעותית בדרך להיות מורה ראוי ומומחה.
במהלך התואר לומדים גם את הדידקטיקה של ההוראה (איך ללמד את המקצוע) וגם שיטות הוראה חדשניות, שונות בין תלמידים, פדגוגיות חדשניות, שילוב טכנולוגיות בהוראה, מצוינות בחינוך, יזמות בחינוך ועוד.
 
"העוצמה של התכנית היא בכך שסטודנטים, שכל אחד מהם למד תואר ראשון במוסד לימודים אחר, מביא את הידע הקודם והניסיון האישי שלו לתוך הקורסים המשותפים, וההתמקדות היא בעיסוק בהוראה ובחינוך מכל אותם ההיבטים הללו", אומרת פרופ' אורית אבידב-אונגר דיקן ביה"ס לתארים מתקדמים במכללה האקדמית אחוה. "המסלול פותח בפני מי שרוצים להיות אנשי חינוך צוהר לעולם אקדמי-פרקטי תוך חווית למידה משמעותית וכניסה מהירה למעגל העבודה. לא בכדי, המכללה מובילה בתחום ההכשרה להוראה ולה  ניסיון של שנים בהכשרת מורים בתכניות מגוונות. אחוז גבוה של בוגרי התכניות שלנו משתלבים בשוק העבודה מיד עם סיום לימודיהם".
 
התכנית מתקיימת יומיים בשבוע במשך שנתיים. בשנה הראשונה הסטודנטים לומדים יום אחד נושאים תיאורטיים וביום השני עוברים התנסות מעשית בבתי הספר העל יסודיים. בשנה השנייה גם ניתן דגש על הדידקטיקה של ההוראה בתחום הנבחר. סטודנטים שימצאו עבודה בשנה השנייה יוכלו לעשות את הסטאז' כחלק מהשנתיים של הלימודים ובכך הם מסיימים עם תעודת הוראה, תואר שני ורישיון הוראה.
 
משרד החינוך אף נותן לסטודנטים בתכנית הלוואות מותנות* בסך 14 אלף שקלים. הסטודנט לא משלם את שכר הלימוד, אך הוא מתחייב לעבוד במערכת החינוך. בנוסף, המכללה האקדמית אחוה נותנת מלגות בסך של 3,000 שקלים לסטודנטים בעלי נתונים גבוהים.
 
"המכללה חרטה על דגלה את תחום החינוך, בין היתר בעזרת יזמות, חווית למידה וצוות מרצים מומחה", מסבירה פרופ' אבידב-אונגר. "האתגר הגדול שעומד בפני מסיימי התואר הוא להיות מורים לחיים המכוונים לצרכים של התלמיד. הכלים אותם מקבלים הסטודנטים במהלך הלימודים הופכים את מי שלמד אצלנו למובילים בתחומם. המוסמכים שלנו הינם מובילי דרך במערכת החינוך, מצטיינים בתפקידם, מהווים דוגמה אישית ומאתגרים עמיתים ללכת בעקבותיהם. לצד קורסים יישומים המושתתים על מחקר עדכני ופדגוגיה איכותית, מציעה המכללה שילוב טכנולוגיות חדישות וכלים להובלת מקצוע ההוראה אל עבר עתיד מבטיח במציאות משתנה".
 
*בכפוף למקצועות שהוגדרו כמועדפים על משרד החינוך