מסלול מואץ לתואר ראשון ושני בחינוך .B.Ed בחינוך ותעודת הוראה

למה תוכנית מעל"ה?

ברור לך שהקריירה שלך היא בעולמות החינוך. יש לך שאיפה ורצון להיות אדם משמעותי ומשפיע בקרב ילדים ובני נוער. להוביל ולהנהיג בעולם הפדגוגיה, החינוך ולהשפיע על עיצוב עתיד החינוך בארץ. תוכנית מעל"ה (מעולים להוראה) באקדמית אחוה, היא בדיוק המסלול בשבילך. מסלול ישיר בחמש שנות לימוד שיוציא אותך עם שני תארים ותעודת הוראה. במסגרת תוכנית מעל"ה, צבירת הניסיון בשדה החינוכי תחל בשנה הרביעית יחד עם תחילת לימודי התואר השני.

הלימודים מתקיימים מתוך חוויה והתנסות, מה שהופך את הלמידה למעניינת ומסקרנת יותר. אנחנו רואים בך חלק מיחידת העלית, שתעצב את החינוך בארץ ותשפיע עליו מאוד. בעינינו, כדי להוביל, לשנות, לפתח ולהתפתח נדרשים כלים ייחודיים שיאפשרו לך ליצור דברים חדשים בשדה החינוכי. השקענו בקורסים המשלבים טכנולוגיות ותכני לימוד חדשניים, סימולציות וקורסים 'מחוץ לקופסה' כגון מיינדפולנס, פיתוח מרחבים דיגיטליים, משחק דיגיטלי ועוד. בנוסף, במהלך התואר השני, יזדמן לך להשתתף בשישה שבועות ייחודיים העוסקים ביזמות וחדשנות בכלל ובחינוך בפרט.

אז מה לומדים כאן בעצם?

כל מה שלומדים בתואר הרגיל אבל הרבה יותר – יותר מעשיר, יותר עמוק, יותר מגוון, יותר ייחודי

תואר ראשון – אילו מיומנויות הוראה יאפשרו לך ללמד במאה ה-21? איך מיישמים אותן בשטח? איך מתאימים את שיטות ההוראה לילדים מגוונים? איך לשלב מיומנויות חשיבה בתוך כיתות חכמות איך לעורר צעירות וצעירים ללמידה חווייתית וחשיבה ביקורתית?

תואר שני – נעשיר אותך בכלים בתחום המנהיגות. נתמקד בתחומי מצוינות וחדשנות. איך לפתח וליישם חזון בית ספרי? איך לגבש אידאולוגיה? איך לזהות ערכים וצרכים העולים מהשטח ולגבש עבורם מענה? נעמיק את הידע וההכרה שלך עם הערך האישיותי, החברתי והרגשי בתחום החינוך.

הכשרה בשדה החינוכי – בעולם דינמי של שינויים ותנועה, גם שיטת הלמידה שלך תהיה דינמית. נשלב טכנולוגיות אינטראקטיביות ונבחן איך להתאים אותן למורכבות מקצועות העתיד ולסביבת עבודה משתנה. נעשיר את הידע, הכלים והמיומנויות שלך בהכשרה ייעודית לשילוב ילדים עם צרכים מיוחדים. נציף ונתמודד עם סוגיות של מגדר וגזענות והדרכים להתמודד איתן.

מידע חשוב

ניתן להגיש מועמדות ללימודי תואר שני בחינוך על סמך הנתונים הבאים:
א.ממוצע בגרות 92 ומעלה
ב.עמידה בהצלחה בתהליכי מיון הכוללים השתתפות בסימולציית שיח, כתיבת נייר עמדה וראיון אישי.

ועדת קבלה – כל מועמד חייב לעבור ועדת קבלה בכל מסלולי בית הספר לחינוך.

משך הלימודים: חמש שנים.
שנה ד', שהיא שנת הסטאז', תפוזר לאורך שנות הלימודים בכל שנת לימודים תתקיים למידה מרחוק יום בשבוע

*ייתכנו שינויים בתוכנית הלימודים ובאופני הלמידה בהתאם לאילוצי המערכת.

התוכנית מתאימה לחולמים להיות מודל לחיקוי, לאלה שרואים במקצוע השראה ומיצוי הפוטנציאל של כל תלמיד ולתלמידה, לרוצים לעודד תלמידים לצמיחה אישית ומימוש היכולות שלהם, בעלי יכולת אישית גבוהה, כריזמה, יכולת הנהגה והדרכה, שימת לב לפרטים וחשוב מכל למי שרואים במקצוע ההוראה שליחות ואידיאולוגיה.

ההתנסות הקלינית המתבצעת כבר במהלך הלימודים מעניקה הכשרה מקיפה, נחיתה רכה בשדה החינוכי ויתרון עצום בסיום הלימודים. יחד עם הרמה הגבוהה של תכנית הלימודים באחוה הופכים הבוגרים שלנו למבוקשים מאוד במערכת החינוך. מעל 90% מבוגרי המכללה מתקבלים לעבודה עם סיום לימודיהם. תוכלו לעבוד בכל מסגרת חינוכית, אם בבתי ספר יסודיים, על יסודיים, גנים ומסגרות פורמאליות ובלתי פורמאליות. מיומנויות ההוראה הנרכשות במהלך התואר מאפשרות לכם להשתלב גם בתחומי הדרכה במסגרות ציבוריות ופרטיות (ארגונים ירוקים, קק"ל, רשות הטבע והגנים, מתנ"סים, חברות פרטיות שמקיימות הדרכות לעובדים וכדו'), מסגרות חינוכיות כמו פנימיות ועוד.

לסטודנטים לתואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה יש אפשרות לשלב במהלך הלימודים גם תוכנית הרחבת הסמכה להוראה. התוכנית מיועדת למי שמבקשים להרחיב את הסמכתם להתמחות נוספת במסלול בו הם לומדים או לקבל הכשרה במסלול אחר. התוכנית מעניקה הזדמנות להתחדש ולהרחיב את האופקים המקצועיים, להתפתח במקצוע ההוראה, למנוע שחיקה ולהתקדם במסגרת החינוך הפורמאלי והבלתי פורמאלי. התוכנית כוללת עבודה מעשית וסטאז' בשדה החינוכי    

חינוך ותעודת הוראה – מה עוד כדאי לדעת?

שליחות ואידיאולוגיה – תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה משלב את שתי המטרות החשובות האלו לסיבה טובה אחת להיכנס למערכת החינוך ולהתחיל להשפיע לא רק על הדור הבא, אלא גם על איך יראה השדה החינוכי בעתיד. זה המקום לקבל את כל התשובות שיעזרו לך להיות המורה שתמיד חלמת לעצמך

מתעניינים בלימודי מכינה?

הכנסו לקבל את כל המידע הדרוש לכם להתחיל איתנו את הדרך

חנה לוי-אבוחצירא

מדברי ראש תוכנית מעל"ה

חנה לוי-אבוחצירא

אנחנו כבר יודעים שהדבר הקבוע היחידי הוא השינוי. התנועה. גם החינוך מחוייב להתאים את עצמו לדור החדש. לעצב את עצמו מחדש ולהציע מודלים מותאמים של חינוך, הוראה ולמידה. לעסוק בסוגיות מורכבות. לבחון את תפקיד המורה, לצד מעמדו. אנחנו חייבים להסתכל לשינויים האלה בעיניים ולפעול נמרצות להתאים גם את השדה החינוכי לתמורות העולמיות, למגמות הטכנולוגיות, לאופני החשיבה ורכישת המידע של הילדים והנוער. תכנית מעל"ה היא המסלול למי שרואה את החינוך כשליחות, דרך חיים ומטרה. למי שרוצה להוביל ולהנהיג את עתיד החינוך בישראל. יחד נוכל לעצב עתיד חינוכי מבטיח לדורות הבאים.

WHY US

למה לבחור ללמוד באקדמית אחוה?

כי אנחנו ההזדמנות שלה חיכית

אנחנו מסתכלים עליך כאן ועכשיו. לא על הנערה או הנער שהייתם לפני שנים. פנית ללימודים גבוהים כדי לסלול את החיים שלך קדימה ולמעלה - אנחנו כאן כדי לתת לך את ההזדמנות להוביל.

כי הסגל שלנו מסור להצלחה שלך

סגל התוכנית מורכב מאנשי ונשות מקצוע מובילים בתחומם. הסגל שלנו מחויב למשימה הלאומית להכשיר את הדור הבא של קלינאי התקשורת ולענות על הצורך הגובר במטפלות ומטפלים בהפרעות תקשורת בארץ כולה ובמרחב הדרום בפרט.

כי אחוה נותנת יחס של מכללה בשכר לימוד אוניברסיטאי

באחוה לומדים בקבוצות קטנות ומקבלים יחס אישי. זו כבר השנה הרביעית ברצף שאנחנו זוכים במקומות הראשון והשני בסקר שביעות רצון הסטודנטים ברמה הארצית!

כי אנחנו דואגים למנהיגות ולחוסן שלך

המורות והמורים הם מחוללי השינוי, הם המובילים, המנהיגים. רווחתם האישית והנפשית חיונית להצלחתם. אנחנו מחויבים לעזור לך לבנות את החוסן האישי שלך. את הרגישות לעמידה מיטבית מול הילדים, הכיתה והמערכת.

כי אנחנו היחידים שמפיקים בכל שנת לימודים שבוע חדשנות בחינוך

פעמיים בשנה מתקיים שבוע החדשנות והיזמות הגדול של האקדמית אחוה שמציג את החדשנות והיזמות בהוראה ובלמידה בצורות מגוונות ומרתקות, תוך התנסות בפועל.

כי כבר בשנה הראשונה נפגיש אותך עם המערכת בשטח

בכיתה, עם ילדים, חדר מורים, בית ספר.